dermatolog Rabka

Kwas migdałowy

Kwas migdałowy to alfa-hydroksykwas otrzymywany poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Posiada istotne działanie rewitalizujące, a także działanie bakteriobójcze i odbarwiające. Peeling kwasem migdałowym daje efekt widocznej poprawy płytkich zmarszczek, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchniowych oraz przebarwień pozapalnych, redukcji melazmy, a ze względu na bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego możliwa jest znaczna poprawa stanu skóry z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych.

Peeling Migdałowy (Mandel Peel) wykonywany jest przez lekarza, co zapewnia bezpieczeństwo pacjentów. Jest jedynym peelingiem który można wykonywać przez cały rok (również latem) i nadaje się do każdego typu skóry. Nie zawiera substancji fotouczulających – nie powoduje powstawania przebarwień! 
Zabieg jest bezbolesny i daje efekt świetlistości oraz oczyszczenia skóry.

Działanie:

  • spłyca drobne zmarszczki
  • redukuje melazmę
  • rozjaśnia nieregularne przebarwienia powierzchowne i pozapalne
  • reguluje łojotok
  • poprawia stan skóry trądzikowej z zaskórnikami, zmianami ropnymi i zapalnymi (aktywny trądzik)
>

Po zabiegu złuszczanie jest niewielkie, mało widoczne lub nie występuje. Ten delikatny i skuteczny zabieg nie wyłącza pacjenta z aktywnego życia. Skóra po peelingach chemicznych wymaga intensywnego nawilżania i ochrony.

Zaleca się wykonanie serii 6-8 zbiegów.

Cały zabieg z wykorzystaniem kwasu migdałowego nadzoruje lekarz, który wykonuje zabieg.


<< Powrót